Чарівність забуття: Lost Places в східній Німеччині

Created by Daria Poludyonna |

Архітектура східної Німеччини – це різноманіття стилів і епох. Колишні експонати НДР - це загублений світ, який приваблює туристів своїми таємницями. Занедбані промислові заводи, фабрики, лікарні, готелі, вілли, парки зберігають свою неповторність та загадковість, а східна Німеччина відкриває моторошно красиві пам'ятки, які викликають неабиякий інтерес у Урбексів. Urbex / Urbexing – це приватне дослідження об’єктів у міському просторі та так званих Lost Places (втрачених місць). Для цього потрібен особливий інстинкт, бо проникнення в такі локації не завжди може бути безпечними, але точно сповненим особливих пригод. Представляємо нашим читачам найцікавіші скарби забуття східної Німеччини.

Стара текстильна фабрика в Лімбах-Оберфроні, Саксонія

Стара текстильна фабрика в Саксонії Лімбах-Оберфрона є одним з улюблених об'єктів для міських дослідників. На її робочих місцях донині залишилося чимало прядильних та швейних машин, і це надає відчуття, що двері фабрики були зачинені тільки вчора. Текстильна фабрика належала Луїсу Шаршмідту з Хемніцу і була побудована в 1929 році. Тут виробляли переважно спідню білизну, чоловічі костюми та спортивні куртки. Після експропріації в 1949 році компанія Volkseigentum продовжила працювати як VEB Artiseda і входила до складу VEB Kombinat Trikotagen Karl-Marx-Stadt. Після приватизації в 1990 році компанія була перетворена на Artiseda Trikotagen GmbH, але виробничий майданчик у Лімбах-Оберфроні не міг протриматися довго, і в 1998 році фабрика була зачинена.

Покинута вілла Кольбе в Дрездені

Вілла Кольбе в стилі неоренесансу є однією з найскладніших та архітектурно якісних вілл в Саксонії, тому дуже прикро, що такі історичні пам’ятки теж належать до Lost Places. Великий особняк в стилі німецького замку епохи Відродження стоїть на просторій земельній ділянці, яка була задумана як англійський ландшафтний сад. Будівля має високий підвал, два повних поверхи та трохи розширений високий чотирисхилий дах. Фасади виконані з червоної облицювальної цегли й конструкціями з піщанику. Після Другої світової війни хірург Гер Шрамм створив там клініку. Згодом там розміщувалась майстерня для інвалідів асоціації Lebenshilfe Germany. З лютого 1995 року Вілла Кольбе ніким не використовується і стала дуже цікавим об’єктом для Urban Explorer.

Лейпцизька бавовняна прядильна фабрика

Лейпцизька бавовняна прядильна фабрика є унікальною архітектурною спорудою на території східної Німеччини, яка, на щастя, отримала друге життя: частину приміщень використовують сьогодні для галерей та студій. Фабрика була заснована в 1884 році, за чверть століття перетворилася на найбільшу в континентальній Європі. Після її заснування на заході Лейпцига виросло справжнє фабричне місто з понад 20 виробничими будівлями, квартирами робітників, дитячими садами та зоною відпочинку. У 1907 році фабрика досягла найбільшого розширення. Бавовна оброблялася приблизно на 100 000 м² за допомогою 240 000 веретен. До 1989 року на фабриці працювало до трьох тисяч людей, але виробництво все ж таки було зупинено після об’єднання Німеччини.

Деякий час будівля залишалася порожньою, поки на цій території не оселилися ремісники, митці, художники та люди, які прагнули індивідуального життя, і, перш за все, шукали доступні та атмосферні робочі простори. Художники, які належать до так званої «нової Лейпцизької школи», були піонерами відродження і подарували фабриці нове життя. У 2012 році п’ятиповерховий «Зал 14» був відремонтований та перетворений на центр сучасного мистецтва Лейпцига.

Back
Baumwollspinnerfabrik Autor: Fred Romero
Baumwollspinnerfabrik Autor: Fred Romero
Villa Kolbe
Villa Kolbe