Ганна Гриніва: «Коли співаю українською, то більше собі вірю»

Created by Марія Шоломицька |

Вона збирає звуки звідусюди, з усього, що є близьким до звучання її душі. Збирає, щоб ще раз відтворити їх у новій мелодії. Її голос надає звукам чудодійної сили, переливається всіма тембрами: шепоче, кохає, плаче, злітає ввись, сягає глибин…

Пісні Ганни Гринівої, співачки й композиторки з Берліна, лідерки етноджазового гурту «Ganna», а також ведучої на німецько-українському радіо Trembeats.FM, мають незвичний стиль. Вони поєднують у собі водночас український фольклор, джаз, класичну та експериментальну музику. Ганна каже, що все, що виходить з неї є її мелодією: «Через музику можна передати усе. Музика – це самовираження і водночас терапія як для мене, так і для інших людей. Я завжди прагну донести щось тепле, затишне, створити позитивну енергетику для людей, які приходять на концерти. У мене дуже багато почуттів і думок на різні теми. Коли я маю можливість звільнити свою душу, виливаю це в музику».

Музикою Ганна займалася завжди: співала в хорах, сольно, грала на фортепіано, хоча не вважала, що має особливий талант. Першу мелодію написала у 9 років. «Моя мама - піаністка, і я дуже рано почала грати на фортепіано, але завжди хотілося грати не по нотах, а створювати щось своє. Коли почала займатися джазовим співом, дуже швидко зрозуміла, що це не те, що я хочу робити: це вже існує, тим займаються музиканти багато років. Хоча традиція джазової музики мені й дуже близька по духу, я все одно хотіла знайти своє»

«Своє» Ганна знайшла в українському фольклорі. І це зовсім не випадково, адже народилася вона в Україні, у маленькому селі під Києвом. «Це те, що належить до мого власного коріння, що є близьким до частини мого життя, моєї історії». Український фольклор Ганна збирала сама, їздячи різними регіонами України та знайомлячись з його носіями: «Я дуже хотіла познайомитися з людьми, які співають народні пісні, зрозуміти їхній дух, переживання, що для них важливо, який сенс і послання, яка їхня візія фольклору… Це було для мене важливіше, ніж записати самі пісні, з якими я буду працювати».

Тепер в репертуарі Ганни Гринівої чи не найбільшу частину займають українські мелодії у її власному аранжуванні та інтерпретації. У липні цього року вона разом зі своїм квінтетом «Ganna» випустили другий альбом під назвою «Dykyi Lys», який майже повністю заснований на українському фольклорі. Ганна каже, що наступний альбом буде ще більш фольклористичний: «Коли я співаю українською мовою, то більш собі вірю, більш розумію сама себе. Інші люди також це відчувають. Бо коли намагаєшся зробити щось, чим ти не є, це помітно».

У житті Ганни багато проєктів і багато планів. Вона регулярно виступає з гуртом «Ganna», з сольними концертами, у дуеті Joga. Крім того, у Deutsche Oper Berlin Ганна готує дитячу оперу «Laut», в якій відповідає за музичну частину. Також вона братиме участь у концертах на підтримку кримськотатарської культури, де заспіває татарською, готується до виступів на українському джаз-фестивалі у Запоріжжі, до того ж є ведучою на Trembeаts.FM.

Ганна каже, що була б абсолютно щасливою, якби могла весь час писати музику. «Все дуже сильно залежить від настрою, відкритості до звуків. Інколи буває, що коли відчуваю сильне натхнення, я просто сиджу і намагаюся зіграти те, що чую у своїй голові. Мені здається, що в мене є певний обов’язок донести речі, які важливі, які рефлектують навколишнє середовище».

Придбати новий альбом «Dykyi Lys» можна на офіційному сайті гурту «Ganna» gannaband.com.

 

Back