ІСЛАНДІЯ

Created by Afina Khadzhynova |

Подорож до планети з дивовижною природою та унікальними краєвидами

Неймовірну красу острова передати словами дуже важко. Тому поділюся з вами організаційними моментами і побажаю вам ризикнути і побачити все на власні очі.

Ми поставили перед собою ціль – проїхати кільцеву дорогу за два тижні. Завдання не з легких, тому потрібно було все спланувати так, щоб завжди було де переночувати і не розоритися. Саме на цьому маршруті знаходяться найважливіші пам'ятки країни. Тут їхати можна на будь-якому транспорті, чого не скажеш про інші дороги, по яких і на повнопривідному джипі не впоратися.

Ми стартували з міста Кеплавік, в якому переночували в хостелі. Майже всі наступні ночі ми провели у кемпінгу. Це зручний та найдешевший спосіб ночівлі, бо кемпінгів набагато більше, ніж готелів (почитайте про кемпінг карту – campingcard.is). В них є все необхідне: кухні, душові кімнати, туалети, пральні машини, струм, гральні майданчики, басейни. Розташовані кемпінги біля гір, полів з ягнятами, водоспадів та озер та відкриті здебільшого з червня по вересень. В інший час ночувати можна тільки в готелях. Для кемпінгу необхідний легкий, стійкий, водонепроникний намет, каремати і спальні мішки з розрахунком на холодні ночі. Інвестиція у спорядження виправдовує себе, адже воно залишається власнику.

Пересуватися островом найлегше на машині. Варто серйозно підійти до цього питання, тому що автівка повинна підходити для обраного маршруту. Фірм з оренди авто на острові більш ніж достатньо. Уважно обирайте контракт і документуйте стан машини на фото і відео. Так. Машини биті камінням і торфом. Однак цього не варто боятися. Чим більше подряпин, тим спокійніше на ній їздити. І, так, каміння буде летіти з-під власних коліс та від інших машин.

Погода не така страшна, як її малюють. Однак потрібно підготуватися! Одяг повинен бути функціональним. Обов'язково слід взяти похідне взуття, пуховик, шапку, рукавички, термобілизну (навіть влітку!), водонепроникний плащ і штани. Зазвичай такі речі також добре захищатимуть від вітру. На півдні острiва найбільше дощів. Саме там ми промокли так, що довелося одну ніч провести в готелі, щоб гарненько просушитися. Повсякденний одяг став у нагоді лише в день прильоту та відльоту. Більшість днів були сонячними і досить теплими, навіть у вересні.

Часом сильні вітри перевертають машини. Місцеві служби уважно стежать за погодою і в разі небезпеки перекривають дороги та інформують населення (road.is). 

Від краси природи захоплювало дух. Для мене це стало подорожжю на іншу планету: водоспади і гейзери, лавові поля і мох, річки та озера, айсберги та кипляча земля, базальтові скелі та кліфи, фіорди та гори, ягнята, коні, тупики та морські котики. А геотермальні джерела відмінно зігрівали кісточки. Одного разу, відпочиваючи в природному джерелі, ми дивилися на північне сяйво і не вірили, що це відбувається саме з нами. Північне сяйво, до речі, можна побачити вже з кінця серпня!

Не бійтеся замерзнути! Якщо ви любите природу і активний відпочинок, то побачене і пережите змінить вас назавжди.

Ісландія чекає на вас!

Back