Як нас змінила пандемія

Created by Svitlana Korzhavina |

Карантинні відкриття, або що нам дала ізоляція?

Одна моя подруга розповіла нещодавно, що у неї проблема. Вона ось уже кілька тижнів працює віддалено, і її продуктивність виросла в кілька разів! А все тому, що вона робить паузи тоді, коли відчуває їх необхідність і проводить їх так, як хоче. Такої свободи в офісі у неї не було, і тепер вона не знає, як та навіщо повертатись після карантину до колишнього стилю роботи, який їй зовсім не підходив.

Інший мій друг почав малювати. Каже, що давно збирався, аж раптом через карантин знайшлися час і натхнення! І йому це так подобається, що він  просто відірватись не може. Та я і сама за час карантину виявила, що жодного разу не робила те, що треба, а тільки те, що хочу. Просто отак сідала і
питала себе, чим хочу зараз зайнятись. Найдивніше, що справи із категорії „треба“ в якийсь момент опинялися в категорії „хочу“, і я їх із задоволенням виконувала.

Я думаю, що такі „карантинні“ відкриття неймовірно цінні. Тому що нарешті ми маємо шанс неквапом розібратись із тим, що для нас важливо, а що ні. Як нам подобається працювати, а як ні. Стає очевидним, що немає єдиного плану для максимальної продуктивності, у кожного він свій. Комусь гарно працюється з ліжка, а комусь треба встати, одягнутися, нафарбуватися та „піти на роботу“ на кухню. Хтось із нас любить працювати по дві години без перерви, а комусь необхідно кожні півгодини розминати ноги. Розуміючи це, починаєш запитувати себе, чому у нас всіх однаковий графік та правила роботи, якщо потреби у нас такі різні? 

Для багатьох темп життя сповільнився. У ньому раптом з'явилось місце для йоги, медитацій, творчості, спілкування з близькими, ігор з дітьми та багато чого іншого. І це робить нас щасливішими.

А ще ми почали задумуватись над тим, за чим не сумуємо. Зрозуміли, без яких людей нам живеться краще та без яких справ наші будні точно можуть обійтися.

Пандемія та карантин призвели до багатьох негараздів та проблем. Та крім цього вони дали нам можливість переосмислити багато речей: зрозуміти, що робить нас щасливими, як саме нам подобається працювати та скільки непотребу було у нашому повсякденні раніше. Коли усе закінчиться, у нас буде два варіанти: повернутись до колишнього життя або спробувати змінити його на краще. Та що б ми не обрали, кожний і кожна із нас вийде з цієї пандемії іншою людиною.

Back