Краса Закарпаття у хустках Альони Загоруйко

Created by Antonina Stryapko |

В Німеччині в часи пандемії з’явився цілий рух „Heimat shoppen“, який закликає купувати локальні товари у місцевих виробників, щоб підтримати їх у скрутні часи. Внаслідок цього відомими стають нові цікаві бренди. Побачивши цей тренд в Німеччині, я одразу ж згадала про Альону Загоруйко з мого рідного Ужгорода. Її хустки – неповторні та ексклюзивні, а історія успіху надихає розвивати свою справу, незважаючи на жодні обмеження. Детальніше про це в інтерв’ю.

Я знаю тебе як успішну підприємицю, власницю шоу-руму чудових пальт та неповторної колекції хусток. Це вже справжній must have серед ужгородок. Розкажи, як це вести власну справу в Україні, особливо в кризові часи? Чи є якась таємна пігулка для успіху?

Карантин дійсно вніс свої корективи в розвиток бізнесу взагалі. Мені було важко збагнути, як бути далі, адже продавала виключно верхній одяг вітчизняного виробництва. Але під час пандемії багато часу приділяла своїм діткам і почала малювати з молодшим сином. Намалювала Ужгородську філармонію, улюблену сакуру біля неї та туристів, яких так не вистачало в місті, але я знала, що все стане на свої місця, і вони знову будуть милуватися нашими краєвидами. Потім виникла ідея зобразити наш виноробний край із лозунгом Департаменту з розвитку туризму „Земля, наближена до неба“…

Пігулка до успіху лише одна: або ти впадаєш в розпач, або розвиваєшся далі. Я вибрала останнє. Зрозуміла, що це шанс і можливість для створення нового напрямку в бізнесі.

Ти пропонуєш дівчатам доповнити образ неповторними хустками. Знаю, що ти співпрацюєш з місцевими художниками. Розкажи детальніше про творчий процес створення нової колекції. Чи маєш на меті промоцію місцевих митців? 

Я випустила серію локальних хусток міст Закарпаття, оскільки на них був попит, і це дуже захопливий процес. Згодом місцеві художники почали підхоплювати цю ідею, і ми почали з ними співпрацювати. Наступний крок був розробка хусток для корпоративного стилю підприємств та організацій. 

В продажу з'явилися хустки з містами Закарпаття: Ужгород, Мукачево, Хуст. Розкажи, за яким принципом обиралися міста та мотиви для малюнків та чи плануєте розширювати саме цю лінійку хусток? 

Знаю одне: кожне місто має мати свою хустку! Це такий аксесуар, який має бути в гардеробі кожної дівчини. Саме тому в розробці ми звертаємо увагу на те, як можна його застосувати в щоденному гардеробі, а також приділяється увага історії міста. Дуже важливо передати його дух, особливості, традиції. Перш ніж намалювати хустку, я йду на екскурсію. Наприклад, на хустці міста Хуст я спочатку не хотіла зображувати руїни Хустського замку. Але коли почула історію про те, як жінки прали одяг в річці під замком, і коли бачили, що нападають вороги, махали хустками, тим самим сповіщаючи вартових про напад, просто не змогла не показати його.

Як би ти схарактеризувала сучасну українську жінку? Яку роль в її житті відіграють аксесуари та зовнішній вигляд? 

Сучасна українська жінка для мене вільна, елегантна та розкішна, вона може бути сильною і водночас слабкою. Вона знає, що унікальна, і саме тому може собі дозволити все що захоче. А аксесуари тільки підкреслюють її індивідуальність. Хустки зараз на піку популярності, тому раджу звернути увагу на цей елемент в одязі.

Подорожі надихають, чи не так? Де є твоє місце сили?

Навіть маленька подорож на декілька днів в інше місто, зміна картинки це наповнення новою енергією. Я дуже люблю гори, медитація в яких для мене особлива. Коли бачу їх велич, то відчуваю їхню силу. Обожнюю літати та досліджувати нові країни. Іспанія це також моя любов. Але завжди обираю нові країни, знайомлюся з фантастичними місцевими людьми та проживаю маленьке життя всередині себе!

Back