Ліньки йти в спортзал? - Негайно в Тель-Авів!

Created by Olga Potsiluiko |

Скільки кроків зробили за день, яким спортом займалися сьогодні та коли йдемо в фітнес-студію наступного разу ― ось улюблені теми розмов з подругами саме після поїздки в Тель-Авів. Чому? На спорт і здоровий спосіб життя нас змотивували ізраїльтяни лише одним своїм виглядом.

Таку кількість підтягнутих, здорових та привабливих людей на одному квадратному метрі я не бачила ніде. Уся прибережна смуга ― в русі й динаміці, тому залишатися в статичній позі і не долучитися до процесу дуже складно. Стрункі та спортивні люди бігають берегом моря, займаються на численних прибережних тренажерах, грають в волейбол чи бадмінтон. І навіть діти змалку беруть участь в спортивному житті, активно кидають м‘яч, повзають та з‘їжджають з дитячих гірок. Особливо вразило те, що спортивні ізраїльтяни бігають не лише по- одинці, а й з партнерами чи спортивними колясками. А в кого діти вже старші і біжать поруч ― той бере з собою собаку. І тут не ясно, хто кого мотивує більше: чи собака господаря чи господар собаку. На спеціальному собачому пляжі, гасають хвостаті всіх порід, а їх власники щось жваво обговорюють між собою. За цим із цікавіс-тю спостерігають іноземні туристи з фотокамерами, які, як і ми, дивуються зграям собак, що безтурботно бігають по мокрому піску під плескіт хвиль.

Важко повірити, що жителі Тель-Авіва залишаються стрункими та підтягнутими, коли національна кухня налічує безліч смаколиків. Колоритний хумус, гостра ізраїльська яєчня шакшука, надзвичайний фалафель, нут, кускус ― і це далеко не весь перелік, який навряд чи залишить когось байдужим.

Колись відому ведучу «Орел і Решка Шопінг» Марію Івакову, яка об’їздила пів земної кулі, запитали: де проживають найкрасивіші, на її думку, чоловіки. Рейтинг Марії розподілився так ― Швеція, Ізраїль та Бразилія. Дійсно, чоловіки, як я вже відмітила, дуже спортивні, відкриті та ще й успішні. Можливо, через те, що Ізраїль ― це столиця стартапів. У цій невеличкій країні з населенням майже 9 мільйонів, функціонують близько 6000 старт- апів. Тут жартують, що кожен третій має власний стартап. Це – феномен у технологічному світі, який намагаються наслідувати багато країн. Найголовнішим технологічним хабом і тех-столицею країни є знову ж таки Тель-Авів. Через численну кількість успішних стартапів його також називають другою Кремнієвою долиною.

Оскільки ми приїхали в період проведення пісенного конкурсу Євробачення, то перевірка на кордоні, як нам сказали потім, була не надто жорсткою. Під час паспортного контролю слід бути готовим до детальних запитань: чому ви тут? Хто подорожує з вами і який між вами зв‘язок? Де ви відпочивали минулого року? А при відльоті питають, чи власноручно ви пакували валізи і чи не приймали дивних подарунків, які перевозите? Все через те, що хочуть впевнитися, що ніхто не мав доступу до пакування вашої валізи і не підклав нічого протизаконного.

Святині Християнського світу

Якщо ви плануєте поїздку до Ізраїлю, неодмінно варто відвідати Єрусалим. Наша гід жартувала, що міста Тель-авів і Єрусалим конкурують між собою. Одні звинувачують Тель-Авів в надмірних розвагах, веселощах та вечірках, а ті, в свою чергу, докоряють Єрусалиму в надмірній релігійності. Але туристів з усього світу цікавить і релігійне, і світське життя Ізраїлю. Щоправда між сучасними ізраїльтянами в Тель-Авіві і консервативними ізраїльтянами з Єрусалиму лежать не світи, а цілі галактики. Глибоко релігійні ізраїльтяни, як от в Єрусалимі, носять здебільшого темні костюми, світлі сорочки і темні головні убори, які є символом смирення і скромності. В столиці ж молодь ліберальна, одягається відповідно до ХХІ сторіччя, відвідує вечірки та радіє життю. Ізраїльтяни – справжні профі, що стосується святкування кожного дня, як останнього. Так як політична ситуація з Палестиною жадає змін на краще, жителі країни проживають кожен свій день як останній.

Збудовані під землею бункери в разі екстремальної ситуації готові прийняти і захистити натовпи людей від можливих обстрілів. Для жителів країни є абсолютно нормальним явищем – почути сигнальну сирену, сховатися і провести деякий час в бункері, а потім йти по своїх справах, ніби нічого і не сталося. Перед поїздкою треба обов‘язково перевірити, чи безпечно відвідати країну в даний час.

Для паломників і туристів зі всього світу прийнято вшановувати релігійні святині Єрусалиму. Чого варта тільки Стіна Плачу, де, як кажуть, можна відчути присутність Бога. Вона розділена на дві частини – чоловічу і жіночу. Відходячи від стіни, дивитись потрібно тільки на неї, тобто, в жодному разі не можна повертатися до стіни спиною. Тут, в щілинах між каменями, видніються мільйони записок з людськими земними проханнями. Поділюся досвідом, що ці записки краще підготувати вдома. Може трапитися, що через спеку, нестачу паперу, засобів письма та величезні черги важко сконцентруватися на змісті прохання.

Не менше туристів і біля Храму Гробу Господнього. Тут відчуваєш особливий трепет і віру в дива, коли знаєш, що саме тут на Великдень сходить Благодатний Вогонь. Вражає, що різні християнські конфесії впродовж сторіч мирно вживаються в одному храмі, а їх аж шість: католицька, грецька православна, вірменська, коптська, сирійська та ефіопська. І вони не мають права змінювати будь-що у храмі без згоди інших. Щоб привезти частинку святості додому, на території старого міста можна купити освячені ікони, свічки, свячену воду та ще багато чого.

Побувавши в святих місцях, починаєш замислюватися на філософські вічні теми. І всі, здавалося б, раніше важливі питання чи проблеми здаються дріб’язковими і не вартими уваги.

Back