Любов без кордонів. Любов без породи.

Created by Антоніна Гошовська |

„Любов без кордонів‟ — напевне, багато людей знають значення цієї фрази з власного досвіду. А якщо сюди додати вираз „Любов без породи‟ — отримаємо назву українсько-британського конкурсу дитячих малюнків „Love without borders. Love without breed‟, який організували у цьому році для дітей Буковини громадські організації з Чернівців — Волонтерський рух „Небайдужі‟, „Джем ШМ‟ та міжнародний фонд „Naturewatch Foundation‟ з Великої Британії.

За умовами конкурсу кожна дитина віком від 8 до 14 років, яка надішле свій малюнок та коротке пояснення як вона розуміє значення виразу „Любов без кордонів. Любов без породи‟, отримує пам‘ятнийсвітловідбивальний значок, який також є пасивним засобом безпеки дитини на дорозі в темну пору доби. Переможці в різних вікових категоріях та номінаціях отримали ще й додаткові нагороди, а їхні роботи були розміщені на білбордах міста Чернівців в якості соціальної реклами.

Цей конкурс є дуже хорошим прикладом залучення дітей, їхніх батьків та знайомих до популяризації доброго та відповідального відношення до тварин. Коментарі малечі виявилися набагато глибшими, ніж будь-хто взагалі міг собі уявити ... І це розширює наше розуміння любові, виводить її за межі стереотипів, дозволяє відкрити своє серце по-простому, по-дитячому. Це змушує нас — дорослих — зупинитися серед повсякденної метушні та задуматися над простими і водночас важливими речами — любов і добре ставлення потрібне кожному: і людям, і тваринам.

Проєкт „Любов без кордонів‟ став своєрідним стартовим майданчиком для формування спільноти дітей та їхніх батьків. Так, невдовзі після оголошення конкурсу була створена група у вайбері „Небайдужі діти‟, в якій сьогодні на постійній основі йде комунікація та поширення інформації про зоозахисну та екологічну діяльність на доступному для дітей рівні.

На конкурс надійшло багато робіт — як професійних, так і любительських. Організаторам було дуже важко обирати кращих для фінального голосування у соцмережах, адже кожна дитина старалася та намагалася виразити своє послання через малюнок. Чимало робіт були намальовані дітьми з обмеженими можливостями, у тому числі з сиротинців. Але якщо не знаєш, ніколи не здогадаєшся, що це малюнок особливої дитини, і це доводить, що для мистецтва, так само як і для любові, немає жодних обмежень.

ГО Волонтерський рух „Небайдужі“ займається в Чернівцях зоозахисною діяльністю і об’єднує небайдужих мешканців та волонтерів, які допомагають безпритульним тваринам. ГО „Джем ШМ“ є культурною організацією, яка розвиває каністерапію в Україні. Naturewatch Foundation підтримує в різних країнах ініціативи, пов‘язані з допомогою тваринам. Однією з їхніх останніх ініціатив в Україні стало навчання патрульних поліції розслідуванню злочинів з тваринами.

Back
Рома Васильєв, 11 років
Максим Нижник, 10 років
Ольга Міроник, 13 років
Святослав Головатий, 8 років
Анастасія Тімофті, 8 років
Владислав Мурараш, 13 років
Софія Череватенко, 12 років