Май далеко, май добре: історія однієї втечі

Created by Anja Bothe |

Плисти проти течії якомога далі від цивілізації. „Назад до природи“ — сьогодні поширений тренд серед міленіалів, яким також зацікавились й численні режисери. Але чим особливий дебютний фільм Ганни Ярошевич „Май далеко, май добре“?

Це спроба чесно розповісти історію втечі від глобалізації та відкрито говорити про виклики та перешкоди на шляху цієї втечі.

Впевнений у собі головний герой Мішель точно знає, чого він не хоче: жити в Німеччині. Він перейняв ферму буйволів у надрах українських Карпат, і вже через це став знаменитістю в Україні. Хоча ніхто насправді не розуміє, чому він так прагне залишити заможну Німеччину, але всі раді, що він став їхнім другом та сусідом.

Мішель хоче залишити свою стару роботу в сімейному бізнесі. Єдине, що його ще тримає, це стосунки з Вірою та її дітьми. „Один місяць у Німеччині та один місяць в Україні“ — такий компроміс Мішель уявляв собі спочатку. Любов — це один з лейтмотивів фільму. Конфлікти та рішення, які виникають паралельно з процесом еміграції, здебільшого обговорюються з Вірою безпосередньо під час знімання фільму.

Документальний фільм стрибає між протилежностями. Інтимна ручна камера дає відчуття, що ви разом із буйволами бредете брудними полями Карпатських гір. Захопливі звуки природи також дозволяють поринути в українську глибинку. На противагу цьому, метушливі міські кадри та фрагментарна сімейна рутина передають зовсім інші відчуття.

„Май далеко, май добре“ — це фільм про пошук щастя, власний ідеалізм, любов, стосунки, соціальні зобов’язання та очікування. В стрічці постає питання: чи можна втілити мрії в життя всупереч усім поглядам та умов-ностям. Можливо, спочатку все здається наївним та ідеалістичним. Але хіба слідування власній інтуїції не є найкращим двигуном у пошуках щастя? 

Back