Мандрівне радіо «Сковорода»

Created by Maria Szołomycka |

Усе почалося того дня, коли четверо молодих людей вирішили, що робити в житті потрібно тільки те, що любиш найбільше. На цьому принципі було засноване радіо «Сковорода» і ми запрошуємо читачів ознайомитись ближче з цим проектом.

Мандрівне радіо «Сковорода»: щоб домогтися успіху - роби безкорисливі вчинки!

Усе почалося того дня, коли четверо молодих людей вирішили, що робити в житті потрібно тільки те, що любиш найбільше. При цьому не перейматися труднощами, браком грошей, чи перспективами... Так почалася історія першого мандрівного радіо «Сковорода», яке нині входить в четвірку найпопулярніших українських онлайнрадіо. «Це приклад, як зі сірників і скотчу зробити досить популярне радіо», - жартують його засновники. Відтак вже понад три роки «студію» Сковороди можна зустріти в найнесподіваніших місцях: просто посеред вулиці, на форумах, конференціях, за сусіднім столиком у кнайпі, навіть, у вітрині магазину.   Про те, як народилося радіо «Сковорода», чим живе та про плани на майбутнє, розповів його співзасновник, журналіст Андрій Чемис.

 

«Чи все вдалося? Залежить з якого боку подивитися: якщо говорити про те, що ми хотіли створити незалежне вільне медіа, яке було б популярне серед молоді, то це, однозначно, вдалося. Хоч в Україні наразі бракує культури прослуховування онлайн радіо. Це велика проблема, бо ми розуміємо, що онлайн радіо слухають не так багато людей, якби нам хотілось. Щоб це покращити потрібен час і цікаві програми».

«Нам, однозначно, дуже добре вдається рекламувати українську сучасну музику. Нині є небагато платформ, через які можуть популяризувати свою музику нові українські гурти. Ми робимо багато відкритих ефірів, на які приходить 100-200 людей: запрошуємо молодих музикантів, вони грають концерт, наші ведучі з ними спілкуються».

«Радіо «Сковорода» від самого початку планувалось як проект, який би об’єднував не маси, а певне коло людей: щоб ми розуміли чим вони живуть, щоб були з ними знайомі, щоб вони могли написати нам листа, поділитися своєю історією. Загалом, нам би хотілося бути медійним другом для наших слухачів, вболівальником на їхньому життєвому шляху, підбадьорювати, надихати, показувати успішні приклади і таким чином створювати успішний образ українця».  

«З’являється багато нових цікавих проектів. Наприклад, Zero Waste – програма присвячена темі сортування і утилізації сміття. Також є програми про інновації, стартапи, захист прав людини тощо. Ми намагаємося досягнути в ефірі балансу між серйозним та розважальним і навіть під час легковажних ефірів стараємось зачепити важливі соціальні теми. Окрім того, ми вирішили об’єднати свої зусилля з онлайн журналом The Ukrainians. Тепер їхні тексти можна буде послухати на нашому радіо, а наші інтерв’ю будуть публікуватися в The Ukrainians».

«Ще одним вектором є українці за кордоном. Хочемо, щоб вони також слухали радіо «Сковорода», хочемо не тільки розповідати про Україну, а також про людей за кордоном: як вони живуть, чим займаються? Переважає думка, що українці, які виїхали, працюють на малооплачуватих непрестижних роботах. Це не так. Є багато цікавих проектів, які зробили українці за кордоном. І ми хочемо про це розповідати».

«А чого не може бути в нашому ефірі - це політики: політичної реклами, політичних діячів... І, звичайно, дискримінаційної інформації - ми максимально за толерантність і  рівність».

Back