Moloch & Nadiya

Created by Melanka Piroschik |

Moloch & Nadiya — проєкт двох молодих музикантів з Ляйпцигу. Історії про білий клекіт великого міста, про містичні ліси Карпат, про темні болота Луїзіани розповідають німецько-українська співачка і скрипалька Меланка Пірожик і гітарист Александр Корус майстерно поєднуючи традиційні українські мелодії, блюз, джаз та соул.

Після кількох років спільної роботи з гуртом Batiar Gang експериментальні гітарні звуки Алекса наштовхнулися на щиру закоханість Меланки в українську пісню. Весною 2018 року їх двох спонтанно запросили пограти на показі мод. Після короткої репетиції дует виступив на фоні авангардистської дизайнерської куліси. То були три українські пісні з вокалом і викривленими звуками гітари, тому що рояль, який мав би акомпанувати, не помістився у ліфт :)

Меланка виросла в Німеччині, в родині українських емігрантів. Її рідною мовою є українська, а її перші пісні — українські колискові й різдвяні колядки. У двадцять років Меланка зацікавилась музичною культурою Батьківщини своїх батьків. Тижнями шукала в різних джерелах старі пісні та спеціальні техніки співу і техніки гри на традиційних українських музичних інструментах.

Алекс, натомість, зростав музично під впливом джазу, панку та соулу і вчився в музичній школі Лейпцигу. До знайомства з Меланкою український фольклор був йому невідомим, та й Меланці важко було уявити електронну гітару як супровід пісень її предків. Але той випадок з роялем у ліфті став початком їхньої творчої співпраці. Адже наприкінці виступу вони помітили, що попри різне музичне підгрунтя змогли створити своєрідне звучання.

Окрім українських народних пісень, особливо із західної України, аранжованих, гармонізованих і інтегрованих в сучасне звучання, Moloch & Nadiya пишуть свої власні пісні для дебютного альбому, який має з'явитись у 2021 році.

Українські тексти, електронні елементи, звучання скрипки та архаїчно-соульної гітари, східноєвропейські та єврейські мотиви створюють симбіоз Заходу і Сходу, поєднують традиції та сучасність. Їхні нові пісні позначені неспокійним часом і бажанням переосмислити художньо цю кризу з надією невдовзі знову разом стояти на сцені.

 

Back