По словах як по нотах

Created by Ostap Mykytiuk |

Є дві категорії митців, яким дуже складно втримати себе у межах одного творчого вектора — музиканти й письменники.

 

З глобальних випадків згадайте, наприклад, Нобелівську премію з літератури, яку кілька років тому отримав Боб Ділан чи репер Кендрік Ламар з Пулітцерівською премією... Але сьогодні в рамках фокусної теми номеру, мова піде про контекст український, а тут нам, насправді, теж є про що поговорити!

За останні роки з’явилось багато прикладів, коли музиканти вривалися в літературу, а письменники не гаяли часу і створювали нові сенси своєї творчості завдяки музиці. І якщо колись крім експериментального проєкту Юрія Андруховича з польським гуртом Karbido, старим проєктом Ірени Карпи «Фактично Самі» чи колаборації поетів Юрія Іздрика і Гриця Семенчука «DRUMТИАТР» практично не було що послухати, то тепер плейлист зі схожих колаборацій можна скласти на кілька діб безперервного відтворення вперед.

Спішу поділитися найсвіжішими новинками в цьому феномені укрсучліту! 

Восени виходить другий роман фронтмена рок-гурту «Фіолет» Сергія «Колоса» Мартинюка — «Рок-н-рол», в якому автор змішує життєву драму, фестивальний драйв і божевільну енергетику української рок-сцени. В центрі «Рок-н-ролу» — гурт, який в гонитві за минулою славою записує новий альбом. Але все летить шкереберть, коли з’являється фатальна жінка, а депресія фронтмена руйнує вже не тільки його, але й все навколо. Цей роман — альтернативна реальність, де живий Кузьма Скрябін і де Oasis дають концерти у Львові. Роман, у якому хочеться опинитися.

Письменницю й фронтвумен гурту «Qarpa» Ірену Карпу не знає хіба що лінивий. Після довгої паузи минулого року вона здивувала всіх книжковою цеглиною «Добрі новини з Аральського моря». А вже цієї осені знову вирішила нас потішити й написала водночас іронічну й дуже серйозну книжку-лайфгак «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочеться». В новому творі Ірена ділиться історіями зі свого життя та своїх друзів і розкриває секрети своїх минулих стосунків. У своєму фірмовому стилі Ірена радить що варто і що не варто робити, та як все ж таки знайти своє щастя поряд з правильною людиною.

Сергія Жадана знають далеко за межами України. Він став своєрідною сучасною літературною візитівкою України у світі. Його романи й поетичні збірки перекладаються на десятки мов, а гурти «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма» збирають сотні й тисячі шанувальників в клубах та на фестивалях у різних точках світу. Весна 2020 подарувала нам нову збірку Сергія — «Список кораблів». 60 потужних поезій, написаних протягом останніх двох років, оформлені як артбук з неймовірними ілюстраціями Катерини Косьяненко. Художниця у своїх картинах не тільки передала геніальність віршів Сергія, але й розкрила їх ще глибше, а подекуди й підкреслила найважливіше. Але це далеко не все!

Тож до нових зустрічей ;)

Back