Project Avatar: місію виконано

Created by Katarzyna Zelman |

За 90 хвилин вдалося пройти між паралельними світами, розгадати десятки головоломок, відчинити таємні двері, знайти засекречені сейфи із загадками, вибратися із пасток та врятувати людство. Для виконання місії зовсім не потрібно виходити з дому. Проте усе відбувається у реальному часі та просторі, усі предмети – знайдені чи знищені під час виконання завдань – реальні, так само як і головний герой – мовчазний мандрівник між світами, покликання якого берегти наш світ.

Project Avatar – унікальна інтерактивна гра, створена львівською компанією розробників “Legendary Quest”. Чогось подібного ще не існувало на ринку розваг – таке собі поєднання кіно у прямому ефірі, квест-кімнати та комп’ютерної гри. 

Гра відбувається у реальній локації площею понад 300м2. Команда гравців керує в онлайн режимі діями живої людини – Аватаром. Аватар – не просто хост з камерою, а актор, який є очима, руками й ногами гравців, а гравці – його підсвідомістю. 

Аватар  – це ігровий персонаж з унікальним характером. На екрані видно лише його руки та простір перед ним. Він не втручається у процес гри, може тільки жестами показати на годинник, на якому закінчується час, або «запитати», в який напрямок йому треба рушити. Команда спілкується в зумі, спільно розв’язує логічні та математичні ребуси, вирішує подальші кроки, дає герою вказівки. Аватар ходить по реальних приміщеннях з таємними входами та виходами, знаходить скриньки з бонусами, сейфи, ключі та загадки, що відмикають замки, активує інтерактивні елементи, збирає артефакти. 

Гра йде за базовим, але повністю відкритим сценарієм. Тут немає неправильних рішень, але є безліч варіантів розвитку подій, які залежать від дій гравців. У кожної команди  своя тактика і, відповідно, своя сюжетна лінія. Хтось зосереджується на збиранні артефактів,  хтось полює за спецефектами, шукає головоломки чи двері зі знаком питання – ніколи не відомо, що за ними криється. На одному з рівнів гравці навіть знаходять справжнього «покійника», якого за бажання можна «оживити» за допомогою кисневої маски. Аватара, до речі, можна «знищити». Це виглядає дуже красиво, сценічно: на екрані з’являється інший персонаж, який зі всіма можливими спецефектами вбиває героя. 

Світова спільнота геймерів одразу оцінила новинку. За рейтингом світового ком’юніті Top Escape Rooms Аватар входить до десятки найкращих у світі онлайн квест-кімнат. 

“Для нас це було сюрпризом і найприємнішою оцінкою нашої творчості, – зізнається одна із творців Таша Тарханова, – ці рейтинги неможливо купити. Номінувати кімнату можуть тільки досвідчені гравці, довівши, що відвідали щонайменше півсотні квест-кімнат, до створення яких вони самі не були причетні.”

До осені львівські розробники планують презентувати нову гру та новий бренд HypnoDive – фактично цілий ігровий всесвіт з унікальними історіями персонажів. А до кінця року збираються запустити ще два нових ігрових сценарії, зокрема інтерактивну історичну екскурсію в ігровому форматі до 100-річчя Станіслава Лема.

Творці Аватару у квест-індустрії з 2014 року. За цей час вони відкрили понад 10 власних об’єктів в Україні та на замовлення створили понад півсотні кімнат по всьому світу. Початок карантину змусив їх, як і інших “ескейперів” (від англ. “escape” – втеча) закрити офлайнові квест-кімнати. Довелося або повністю перекваліфікуватися, або змінити формат. Так і згадалася давня ідея – проходити квест дистанційно живою людиною. Ідею трохи обробили, додали нових технологій, дописали програмне забезпечення, «заправили» спецефектами та відеоконтентом, і вийшла своєрідна артхаус-кіно-гра. Для реалізації проєкту довелося створити власний мініпродакшн та спробувати себе у ролі акторів, сценаристів, відеооператорів, техніків тощо. Але кіноформат неймовірний! Він повністю знімає рамки, дозволяє вплітати в гру спецефекти та відеосцени. Жодних бар’єрів. Єдине обмеження – твоя фантазія. Гравці можуть повністю зануритися в гру, стати її частиною, співтворцем сюжету. Все, що їм потрібно – комп’ютер, інтернет та бажання поринути у світ загадок. Гра надзвичайно об’єднує. Не важливо,  грає група колег, родичів чи друзів –  у кожному випадку гравці отримують дивовижний досвід та гарантовану порцію адреналіну.

Back