Простір зі смаком кави та книги

Created by Ostap Mykytiuk |

Відвідуючи Україну вперше, чи повертаючись до неї після довгих розлук, завжди варто пам’ятати, що тут є своя культура (особливо книжкова), своя світла й добра атмосфера, прекрасні люди й смачна кава, а не розбиті дороги й погані новини. Тому ми зробили для вас невеличкий путівник у затишні українські книгарні-кав’ярні.

І найперше хочу познайомити вас з українською перлиною, маленькою книгарнею (всього 35 кв.м, на якій розташувалось понад 5000 як нових, так і унікальних старих видань) — «Букініст на Боженка». Цю книгарню я не міг не оминути своєю увагою, адже це найстаріша книжкова крамниця у Чернівцях. Їй понад 40 років, 20 з яких ним керує книжкова фея, пані Марина Лібанова. На любові до книг й досі тримається остання комісійна книгарня Буковини. «Букініст» огорнутий незвичайною атмосферою. Тільки тут, в єдиному магазині в усьому місті, читачі й шанувальники зможуть знайти рідкісні й старі книги і  навіть запропонувати свої. Якщо доля заведе вас до Чернівців — не оминайте.

Як знайти: Чернівці, вул. Головна, 31


Львів також може похвалитись. Щоправда, не такою старою, але чи не найкрутішою книгарнею свого міста «Книжковий Лев». У 2017 році вона була заснована книгоманками Катею Івановою та Сашею Рябчук. Книгарня розташована у занедбаному дворику майже в самому центрі міста. Та це не завадило дівчатам створити тут атмосферне і вже навіть культове книжкове місце. Щороку, а не тільки впродовж Book Forum, тут відбувається багато літературних подій. Сама по собі книгарня невеличка, але у ній знайшлося місце і для кількох тисяч книг, і для смачної кави, і для зустрічей книгоманів та закоханих пар. 

Як знайти: Львів, пр.Шевченка 14 (у дворику)
 

А завершу свою книжкову подорож у Києві, в книгарні одного з найстаріших видавництв України «Смолоскип», яке заснував дисидент Осип Зінкевич у 1967 році в Балтиморі. А з початком української незалежності видавництво переїхало на київський Поділ. Фішкою цієї затишної маленької книгарні з м’якими кріслами й заповітною тишею, у якій можна знайти багато гуманітарної літератури, книги майже всіх українських видавництв та найповніший перелік видань самого «Смолоскипа», є люди, які збираються тут впродовж останніх 30 років, серед яких теперішній директор видавництва Ростислав Семків, Сергій Жадан, Тарас Прохасько, Мар’яна Савка, Софія Андрухович,  молоді поети та поетки з усієї країни під час славнозвісних Семінарів Творчої Молоді. У книгарні звісно ж є свій День книгарні на початку вересня. Також тут регулярно відбувається Блумсдень (свято «Улісса», 16 червня) та всілякі презентації й поетичні збіговиська.

Як знайти: Київ, метро Контрактова Площа, вул. Межигірська, 21

Back
Букініст на Боженка
Книжковий Лев
Смолоскип