„Still in the woods“ - музичний гурт з Ляйпцигу-Берліна вирушив у самостійний тур по Україні

Created by Iryna Fingerova |

Як це вийшло, що музичний гурт з Ляйпцигу-Берліна вирушив у самостійний тур по Україні? Чому „Still in the woods“ шукає нові змісти, замість коріння. Чи знають українських джазменів у Німеччині? На ці та інші питання відповів нам клавішник гурту - Роберт Вінрьодер.

 "Still in the woods" – це антитеза американській приказці  „to be out of the woods“, себто "бути поза лісом", себто "встигнути". Ми ще не встигли, ще не зробили головного, ще не відшукали у лісі нові звуки, форми та змісти. Ми свідомо «недобудовані» і нам це подобається.

Ми – четверо молодих музикантів з Лейпцигу та Берліна. Анна, Герман, Рафаель і Роберт. Ми граємо, бо наша музика нам у кайф, ми можемо творити разом. Ось що найважливіше. Звісно, ми амбітні й мріємо про великі фестивалі, але це на другому місці. Ми починали як акустичний джазовий комбо, поступово захопилися електронним та експериментальним звучанням. Процес триває (як я вже говорив, ми ніколи не «спиняємося у розвитку, недобудовуємося»). Ми не ідентифікуємо себе як джазовий колектив. Ми просто граємо чесну музику, незалежно від того чи можна її продати. Якщо необхідно відокремити жанр, мабуть, джаз, але ж і хіп-хоп, соул, прог-рок, вокал. Ми намагаємося віднайти власну мову. Наприклад, над останнім альбомом працювали у різних країнах. У Данії та Фінляндії ми жили у маленьких хатинках у моря. Ця відокремленість від усього, ця вода вплинула на нашу лірику, навіть на назву деяких композицій.

Перший альбом «Rootless tree», другий - «Flying waves». Чому уникаєте зв’язку із Землею?

Зараз ви зрозумієте, що я мав на увазі, коли розказував про назву групи. Ми «незакінчені», неповні, незв’язані, ми живемо між двох міст,  в нас немає коріння, а інколи навіть мети, це про наше покоління, розумієш? Ти загублений і вільний водночас.

Як опинилися в Україні?

Поїхали в 2017 у тур з LELEKA (прим. редакції - джазбенд з Берліну, про який ми писали в Gelblau #6). Ми з ними з одного «музичного кола». На той час, у двох з нас вже була група, ми були приятелями. Чому ми грали в Україні? Бо співачка приїхала з України та хотіла концертувати в Україні. Ми тоді поїхали з туром, що самі й організували. Виступи були абсолютно різними! Іноді ми грали у маленькому приміщенні для декількох слухачів, іноді приходило більше. У Слов'янську було близько 300 людей. Атмосфера була супер.

Класно, що Україна така велика, справді величезна. Це трохи дивно, що люди так довго можуть їхати поїздом, але на карті це лише маленька частина країни.

Загалом, я тричі їздив до України з туром, і мушу сказати, що був приємно здивований. У Німеччині аудиторія, як правило, критичніша. А на українських концертах люди були захоплені, зосереджені. Дуже теплі. Усі були в гарному настрої, незалежно від концертів, і просто почували себе комфортно.

Через пів року після туру з  Leleka ми поїхали на гастролі із Still In The Woods. Це було ще крутіше! Про нас так дбали! Для нас це було таке собі «висококласне лікування», яке у Німеччині мають лише відомі гурти. Все почалося з Ярослава Трофімова з одеського джаз-клубу Perron 7, який запропонував нам «концерти-все-включено». Ми грали там з Lelekа, а потім він запросив нас виступити з нашою групою, і ми приїхали…

Ми справді навчились любити Україну та українців. Ми зараз не граємо разом з Leleka, але Still In The Woods планує український тур.

А музику українську слухаєте?

Якщо чесно, не дуже. Завдяки Leleka мав нагоду познайомитися з фольклором. Перетинався з українськими джазовими музикантами, що працюють у Німеччині, наприклад Ігор Осипов та Юрій Середін, Діма Бондарев, Юлія Голуб, Ганна Гриніва, Тамара Лукашева. Є ще Олексій Петухов, який живе в Україні, він навіть був на нашому концерті в Одесі.

Які музичні асоціації маєте  з Україною?

Народні пісні. Спадають на думку альбоми ECM (прим. німецький музичний лейбл), деякі речі Тиграна Хамасяна, які йдуть у правильному напрямку. Окрім того, є також речі, що відповідали настрою та ландшафту навколо. Речі, які мені подобалося слухати у нескінченних поїздках автобусами та поїздами.

Офіційна фейсбук-сторінка гурту: fb.com/still.in.the.woods/

Back