Українська мода: початок нової ери

Created by Ілона Ушеніна |

Після Революції Гідності 2013-2014 року в Україну прийшла хвиля патріотизму, яка проникла у кожний шар суспільства і модна індустрія не стала винятком. Найпізніше у 2014 році вишиванка з’явилась майже у кожній шафі. Але що було до цього часу?

Свідомо чи ні, але мода в розумінні стилю одягу існувала зі стародавніх часів. Зокрема європейська мода пристосовувалась до потреб певного часу і не дуже змінювалась протягом багатьох століть. Принаймні для спостерігача з 21-го століття. На початку 20-го століття модні канони диктувались Парижем - для жінок та Лондоном - для чоловіків. Так європейці увійшли в час, який досі впливає на модні тренди. Саме в 20-му столітті народилися такі всесвітньо відомі будинки моди як Chanel (1913, Deauville), Prada (1913, Milano), Christian Dior (1946, Paris) та Gucci (1921, Firenze).

Після Революції Гідності 2013-2014 року в Україну прийшла хвиля патріотизму, яка проникла у кожний шар суспільства і модна індустрія не стала винятком. Найпізніше у 2014 році вишиванка з’явилась майже у кожній шафі. Але що було до цього часу?

“Якщо дивитись на 90-ті, то було дуже круто “відірвати” якусь річ із-за кордону, яку ніхто не мав або навіть ще не бачив. Але навіть у ті часи були певні кола, які вже вдягались від українського виробника. На початку 21-го століття, задовго до Революції Гідності, в столиці можна вже було помітити тренд “Made in Ukraine”” – розповідає редакції Олександра Дьолеманн, засновниця Sashkaproject.com - офіційного партнеру проекту Fashion Globus Ukraine.

Сьогодні на українському ринку моди, при чому в усіх його сегментах, працюють не тільки відомі закордонні бренди, але й українські компанії. “Варто розрізняти компанії, що позиціонують себе як торговельну марку та компанії, які виступають як дизайнерські бренди. Відповідною формується цінова політика: від найвищої категорії за практично ексклюзивні вироби до так званого “масового ринку”, каже Олександра. Наприклад, в категорії “люкс” працює бренд frizman, який спеціалізується на дизайні та виробництві дуже якісних пальто. Дизайнерський лейбл “Анна Яковенко” займає середній сегмент, а ось модні вироби для масового ринку постачають численні текстільні фабрики, які 80 % своїх замовлень отримують від відомих європейських брендів, в тому числі з Німеччини. “Такі фабрики є буквально в кожному українському місті: Ужгороді, Дніпрі, Одесі, Харкові… Харків - це взагалі клондайк текстильних виробників” – каже модний експерт. “Тільки тому, що українці не знають про існування таких фабрик, існує думка, що вироби західних брендів є більш доступними або якісними. Але насправді ці фабрики пропонують дуже якісну і, з цінової точки зору вигідну, стильну продукцію - в Україні для українців”.

Швидкий розвиток української індустрії моди також вплинув на міжнародні подіуми. Ліана Сатенштейн – автор Vogue.com, ретельно відстежує підйом українського національного вбрання з 2014 року у своїх численних статтях. Окрім модних тенденцій, вона також проливає світло на українські традиції та історію, що дає країні досить позитивне висвітлення у непрості часи.

Проте, участь у міжнародних тижнях моди для українських брендів не є звичайною справою. "Щодо Берлінського Тижня Моди, в останнє українські дизайнери сяяли тут досить давно", - каже Олександра. На це є багато причин і фінансова складова відіграє дуже важливу роль. Навіть найуспішніші дизайнери в Україні повинні добре подумати, чи є їх участь у Берлінському Тижні Моди в маркетинговому бюджеті. “Інтерес, безумовно, буде. Але попит спочатку повинен бути створений компетентним маркетологом, який його потім плекатиме”, - продовжує експерт з моди.

«Українські дні моди в Берліні», які планує «Sashkaproject.com», має стати першим у своєму роді проектом. Мета: наблизити співробітництво між Німеччиною та Україною поза виробництвом та надати вітчизняним брендам доступ до вибагливого німецького ринку. Планується до 10 показів моди, в яких одяг представлений не тільки професійними моделями, а й блогерами та впливовими особами. Схоже, що почалася нова глава в історії української моди, і редакція Gel[:b]lau ретельно стежитиме за розвитком подій аби розповісти читачам історії успіху українських виробників та дизайнерів

Back