Від шоуруму до віртуального одягу

Created by Galina Koman |

Сучасна мода дуже змінилась за останні 5-10 років. Тепер це не лише круті тренди від відомих брендів. Існує ряд концепцій з розумного використання одягу задля вирішення глобальних проблем людства.

Перевиробництво та забруднення навколишнього середовища відходами, важкий процес утилізації продукції модної індустрії – все це підштовхнуло українок Дарію Шаповалову та Наталію Моденову, засновниць агенції та шоуруму More Dash, на створення першої міжнародної платформи віртуального одягу Dress-X. Досвід роботи над проєктом More Dash продемонстрував дівчатам необхідність залучення новітніх технологій для подальшого розвитку fashion-індустрії. Вагомим аргументом для створення діджитал одягу стало і те, що сучасні споживачі часто купляють одяг лишe для створення контенту, після чого він вже не потрібний власникам. А нові реалії життя, які прийшли до нас під час всесвітнього карантину ще більше збільшили попит на онлайн шопінг.

Одними із перших брендів, чиї вироби були представлені на сайті рітейлу стали: Paskal, Nina Doll, Ophelica, Arnaud Pepin-Donat, Eva Sviridova. Таким чином одяг від відомих марок став доступнішим для великої кількості споживачів. Це також хороша можливість для певних брендів, які не мають ресурсів для масштабного та затратного виробництва, заявити про себе на цілий світ. За словами засновниць, кількість брендів та асортимент будуть збільшуватись. Поступово шляхом повної автоматизації процесу роботи платформи суттєво знизяться й ціни на віртуальні вироби. 

Завдяки технологіям вбрання Dress-X є інклюзивним, а відтак, його може «одягти» будь-яка людина, незалежно від віку, розміру, статі. Оскільки в буденному житті ми в більшості надаємо перевагу базовому гардеробу, то такий формат одягу дозволить робити контент у привабливому святковому вбранні, яке в реальному житті ми одягаємо раз, другий, після чого воно лиш засмічує наші шафи. А віртуальний гардероб можна зберігати в телефоні. Слід сказати, що й недорогий базовий гардероб типу «fast fashion» «швидка мода», за підрахунками екологів стоїть на другому місці серед забруднювачів планети.

Інструкція з придбання віртуального одягу?

На сайті Dress-X потрібно обрати бажану модель одягу, оплатити, завантажити своє фото в хорошій якості. Впродовж кількох днів працівники платформи працюватимуть над Вашим фото, щоб в кінцевому результаті «одягти» Вас у придбаний виріб. І вуаля – Ви отримуєте своє фото у новому образі, яке можете використовувати для свого контенту. Блогери зі всього світу вже скористались послугами проєкту і щиро діляться позитивними відгуками зі своїми підписниками. Дизайн віртуального одягу має свої особливості та суттєво відрізняється від реального. Бодай тим, що його кольорова гамма більш насичена, ніж у реального одягу. Це для того, щоб краще привернути увагу споживачів в інтернеті.

Боротьба із забрудненням 

Важливим бонусом даного шопінгу є й те, що 1% доходу від продажів Dress-X передає у фонд No more plastic. Про це йдеться на сайті рітейлу у розділі «Sustainability», в якому проведено порівняння між традиційною індустрією моди та новітньою електронною модою. Для переконливості розміщено інформацію щодо витрат води на виробництво певних елементів гардеробу. Об’єми справді колосальні.

Мода як один із видів діяльності людини транслює те, що відбувається у світі, вона не стоїть на місці, а видозмінюється у нові форми, вдосконалюється. В процесі цих змін проглядається стурбованість проблемами забруднення навколишнього середовища, необдуманим використанням природних ресурсів. Тому нехай одним із вічних трендів модної індустрії буде тренд на розумне споживання, до якого закликає проєкт Dress-X.

Back