VR Rox: територія віртуальної реальності у Харкові

Created by Lili Dali |

Сучасні технології задають нові тренди та допомагають втілювати мрії. Кілька років тому доповнена реальність (AR -augmented reality) охопила наш інформаційний простір. А нині дедалі більше має попит віртуальна реальність (VR - virtual reality), завдяки якій можна і керувати боїнгом, і терміново опинитися на Балі.

Відокремити AR-технології від VR не складно. Для прикладу, доповнена реальність – це і  Google Карти, де ми можемо обрати функцію «Вулиці в AR-режимі», і відома гра Pokеmon Go, де за допомогою AR потрібно було ловити вулицями покемонів. Відомі бренди, як, наприклад IKEA, також активно використовують AR у своїх каталогах. VR – це ж повне занурення у віртуальний світ в реальному часі. Про актуальні VR-тенденції нашому Gelblau розповіли хлопці з Харкова, які змінили офісні будні, відкривши клуб віртуальної реальності. 

Владислав Колпаков та Михайло Слюсаренко вважають, що VR – це нові сучасні технології, які лише набирають обертів в Україні.

«Я побував у VR-клубі за кордоном, й мене це настільки вразило, що під емоціями я знаходився кілька днів. Через деякий час я і сам загорівся цією ідеєю і запропонував своєму другові Михайлу створити власний клуб віртуальної реальності», – розповідає Владислав.

Так у Харкові з’явився клуб VR Rox, в якому охочі можуть покерувати боїнгом, пограти в гольф, або опинитися на 80-му поверсі та поманеврувати на скейтборді. За словами власників їх VR-техніка надає можливість повністю зануритися у віртуальну реальність і взаємодіяти з нею так, що інколи людям складно зрозуміти, що у VR все не справжнє.

Спорт, релакс та VR

В Європі у тренді VR-фітнес клуби. VR Rox теж підхоплює цю тенденцію. У режимі VR тут пропонують стрільбу з лука, фітнес-програми, катання на лижах, бокс, великий і малий теніс, сплав на байдарках.

«В процесі спортивної гри ми підключали Apple Watch в фітнес режимі. Згідно з експериментом, 10 хвилин гри прирівнюються до півгодинного бігу. Погравши 15 хвилин на наступний день відчувається кріпатура як після тренування», – зазначає Михайло. 

Серед популярних розваг, звісно, й екстрим – американські гірки, ігри з висотою. Для нормального самопочуття спеціалісти все ж рекомендують чергувати активні ігри з пасивними. А для любителів більш спокійного відпочинку хлопці придумали масаж із VR-комплексом.

«Цю ідею ми запозичили у європейських країн. Наскільки нам відомо, в Україні ми з віртуальним масажем є першими. Сеанс відбувається на спеціальному кріслі, яке виконує масаж від шиї до ніг. Підключаємо VR і переносимо людину на Балі чи Мальдіви», – розповідає Владислав. 

VR у медичних цілях

У VR Rox приходять не лише для екстриму, а й для подолання психологічних страхів та навіть лікування. Звертаються люди із захворюванням очей, наприклад, з амбліопією, коли одне око функціонує гірше за інше. Не виняток і заняття з метою реабілітації після травм, і атрофії м'язів. Завдяки ігровому процесу людина забувається, і їй легко виконувати фізичні навантаження. Мозок не помічає, що займається активною діяльністю, а м'язи навпаки задіяні і працюють.

VR на весілля та плани на майбутнє

VR витісняє поступово застарілі форми розваг. Його замовляють як на корпоративні заходи та тімбілдінги, так і на весілля. Це свідчить про зміну інтересів у людей і бажання йти в ногу із сучасністю.

«Створюючи клуб, ми хотіли відтворити місце, яке буде цікавим не лише дітям та молоді, а й старшому поколінню. І до нас дійсно приходять люди похилого віку. Складно передати їх реакцію, але для них це щось нереальне. В майбутньому у нас є багато планів стосовно розвитку та розширення. Наша мета створити не клуб, а окрему територію VR-розваг у місті Харків. Емоції людей – це те, заради чого ми готові зробити VR популярним», – говорять власники клубу.

Back