Сім’я як мрія

від | Лис 17, 2024 | Персоналії

– Про що ти мрієш? 

– Не знаю. 

– Ти знаєш, що таке мріяти? 

– Ні.

– Це коли ти щось дуже сильно хочеш. Може, було таке, що ти щось сильно хотіла? То це і є мріяти.

– Я мріяла про тебе, Тімура, братів і сестру… 

Цей діалог крає серце, коли дізнаєшся, що це розмова мами  з щойно усиновленою донечкою. Історія того, як вони знайшли одна одну не менш зворушлива –  занадто багато перешкод було на цьому шляху. 

По-перше, після повномасштабного вторгнення Ангеліна опинилася за кордоном. Її, разом з іншими дітьми, які перебували в дитячому закладі, евакуювали в безпечне місце – в Польшу. По-друге, до червня 2023 року дітей, які були евакуйовані за кордон, не передавали на усиновлення. По-третє, серед сотен анкет інших  дітей Інна побачила серцем анкету саме Ангеліни. Їм довелося подолати тисячі кілометрів і купу бюрократичних рішень – від розгляду опікунської ради до погодження з консулом в країні евакуації.  Але все це позаду, і сьогодні Ангеліна  – частинка родини Мірошниченко.

Ангеліна – друга дитина, усиновлена Інною і Тімуром Мірошниченками. У червні  2023 року вони усиновили хлопчика Марселя. Інна і Тімур, окрім дітей, народжених серцем, мають ще двох біологічних – Мію і Марко. Кількість дітей у їхній родині стрімко збільшилася вдвічі після повномасштабного вторгнення в Україну. Насправді, як розповідає Інна, саме війна стала причиною такого рішення. 

“Думки про усиновлення з’явилися на початку повномасштабного вторгнення. Коли з’явилися різні фейки, типу, дітей привезли у Ворохту, розбирайте на усиновлення. Я юрист, тому я чітко розумію, що так не може бути. Але ці фейки змусили мене задуматися про те, що є діти, їх багато, які живуть в дитячих будинках, інтернатах, що в них немає нікого. І я тоді зрозуміла, що не буде кращого часу, ніж зараз, щоб подарувати дитині сім’ю”.

Інна з чоловіком мріяли про велику родину. Вони планували мати ще дітей, але “пізніше”. Та з початком повномаштабної війни усвідомили, що “пізніше” – це зараз. Але цього разу  задумалися над тим, як дитина опиниться в їхній сім’ї. 

“Багато моїх знайомих роздумують над тим, чи варто приводити в світ дитину, коли надворі війна, бо вони не можуть гарантувати абсолютну безпеку цій дитині. Так от ті діти, які поповнили нашу сім’ю, вони вже є, вони вже були народжені до початку повномасштабного вторгнення, тобто вони вже десь страждали від війни, і я точно знала, що зі мною, їм буде легко це проживати, ніж у стінах закладу”.

 Тож, здійснюючи свою мрію про велику сім’ю, Тімур і Інна, прийняли рішення подарувати сім’ю дитині, яка про це мріє. Так за півтора роки від початку повномасштабної війни в Україні, в родині Мірошниченків з’явився Марсель. Складним, бюрократизованим, сповненим труднощів виявився цей шлях. Але подолавши його, Інна і Тімур навіть не підозрювали, що найскладніше чекає на них попереду. 

“Найскладніше  – це адаптація. До неї неможливо підготуватися. яке б навчання ти б не пройшов, ти не можеш бути готовим до цього. я проводжу аналогію з пологами, скільки б тобі не розповідали як це, ти ніколи не можеш уявити як це, поки ти це не проживеш. Так само, ти ніколи не можеш уявити, як це адаптувати дитину, в залежності від її історії, від того, що вона пережила, як її адаптувати до своєї сім’ї”.

Про це варто знати людям, які планують усиновити дитину. Адже, на жаль, часто бувають випадки, коли всиновлювачі повертають дитину в заклад. І це травмує всіх учасників цього процесу. Краще, ніж пірнати у прірву – усвідомлювати, що це дійсно складно, але, як говорить Інна, посильно. Адже любов, почуття батьківської відповідальності, щире бажання підтримати і допомогти – це те, що робить дива. І те, завдяки чому Тімур і Інна наважилися на ще одне усиновлення. 

Коли ми йшли на навчання, ми відразу прописували, що ми хочемо взяти двох дітей, але після навчання нам дозволили взяти лише одну дитину. Ми не стали сперечатися, оскаржувати в суді, бо це рішення не підлягає зміні, як нам сказали. Але ми вирішили, що ось ми візьмемо одну дитину, і відразу розпочнемо шлях до другої. Шлях до першої тривав майже рік. в червні ми забрали Марселя і у вересні ми звернулися знову із заявою в службу. І в червні наступного року рівно за рік з різницею в кілька днів ми забрали Ангеліну”.

Родина Мірошниченків живе в Україні, в Києві. Їхня квартира на 23 поверсі. Тільки уявіть, за відсутності світла, а відключення електроенергії в Києві регулярні, родині з чотирма маленькими дітьми, двоє з яких погано ходять через особливості здоров’я, треба спускатися з 23 поверху сходами. Користуючись ліфтом у кращі часи – Інна подумки молиться, щоб не застрягнути там з чотирма дітьми. Коли немає світла, у квартирі немає і води. Інна жартує, що напрацювала собі супер-навичку вимивати двох дітей, які цілий день грали на вулиці, півторалітровою пляшкою води. Ще одна пляшка – для інших двох. І всі чисті. Та це все дрібниці в порівнянні з ракетними обстрілами, які в Києві ледь не щодня. 

“Складно, коли лунає тривога. Дуже часто від тривоги до перших вибухів триває пару хвилин, а тобі треба зібрати чотирьох дітей і перевести їх сплячих в укриття. Будинок трясеться, вікна дрижать, ми чуємо вибухи, діти лякаються, це дуже страшно. Мабуть, це важко зрозуміти, якщо тобі не доводилося це переживати. А ще важко зрозуміти, наскільки ми адаптовані до всього цього. Коли закінчується тривога, у нас немає якогось постстресового стану, ми просто далі йдемо спати, бо це наше життя, абсолютно щоденне”.

Як це: жити в країні, у якій війна і щоденні ракетні обстріли? І при цьому бути мамою чотирьох дітей? Насправді, це важко уявити. І під кінець нашою з Інною розмови, я припускаю, як багато необхідно любові і прийняття, щоб зрештою, з цим усім справлятися і бути в цьому справді щасливою. І знаходити щастя в тому, щоб попри все втілювати власні мрії і мрії тих, кого любиш. 

“Звісно, що втілювати мрії треба в життя, і мати їх треба, і я постійно мрію. Бо людина цим і відрізняється від тварин, що в неї є прагнення на майбутнє, цілі, мрії, бажання, ми не просто живемо за рефлексами, і в який би час ми не жили, які б думки нас не оточували, але лише мрія тримає нас в адекватному стані, а особливо, коли мрія здійснюється, ми розуміємо, що вона може здійснюватися.  Це така цеглинка до цеглинки, яка рухає нас далі до нашої особистої перемоги”.

Це той приклад, який Інна, як мама передає дітям. Тепер і Ангеліна, яка в родині Мірошниченків лише з початку літа 2024,  вчиться мріяти. Разом з братами і сестрою – в першу чергу про перемогу, бо ось такі насправді недитячі мрії у всіх дітей в Україні. Батькам доводиться докладати багато зусиль, аби дитинство під час війни було сповненим любові і затишку, віри в себе, віри в краще майбутнє, а ще зберегти це безцінне вміння дітей насолоджуватися простими радощами життя. І для цього важливо здійснювати маленькі, нехай навіть найдивніші мрії. Ангеліна вчиться цьому. І вже озвучує інші відповіді на запитання про що ти мрієш – про рожеве волосся, побачити мавпу, носити сережки, адже тепер поруч з нею, є ті, хто готовий здійснювати її мрії. І  навіть якщо це рожеве волосся, то мама знайде тінт (ред.тимчасова фарба для волосся) необхідного відтінку. 

Втілювати мрії треба в життя, і мати їх треба, і я постійно мрію

Схожі статті

Портрет заради життя

Портрет заради життя

Використовуючи різноманітні форми мистецтва, такі як малювання, скульптура або колаж, арттерапія відкриває простір для глибшого пізнання себе та зцілення душевних ран. Геройка нашої сьогоднішньої статті – неперевершено сильна жінка, яка змогла не тільки вистояти в...

читати більше
Від бренду жіночого одягу Framiore та виробів для військових до текстильної лабораторії

Від бренду жіночого одягу Framiore та виробів для військових до текстильної лабораторії

Розмова з Наталкою Найдою, CEO Framiore та текстильної лабораторії Re:TextileGroup.Foto: framiore.com ©Наталю, розкажи як розпочинався твій шлях у бізнесі? Десь п'ятнадцять років тому зародився мій перший проєкт — майстерня шкіряних виробів SHUFLIA. Ще тоді, коли це...

читати більше
Дмитро Шульц:  Стоматологія не має втрачати людяність

Дмитро Шульц: Стоматологія не має втрачати людяність

Родина Дмитра Шульца по материнській лінії походить із невеликого містечка Гросботвар поблизу Людвігсбурга і, як і багато інших німців, на початку 18-го століття змушена була емігрувати в Україну. На узбережжі Азовського моря родина Шульців заснувала громаду „Новий...

читати більше

Підпишіться на оновлення

Отримуйте свіжі статті та не пропускайте виходи нових випусків журналів!