Від бренду жіночого одягу Framiore та виробів для військових до текстильної лабораторії

від | Лис 15, 2023 | З України, Персоналії

Розмова з Наталкою Найдою, CEO Framiore та текстильної лабораторії Re:TextileGroup.
Foto: framiore.com ©

Наталю, розкажи як розпочинався твій шлях у бізнесі?

Десь п’ятнадцять років тому зародився мій перший проєкт — майстерня шкіряних виробів SHUFLIA. Ще тоді, коли це не було мейнстримом, я намагалася зробити відкритий простір, куди б міг прийти клієнт і побачити майстра, який створює для неї чи нього цю річ. Тоді й зараз мені здавалось це дуже важливим, тому що в сучасному світі онлайн-замовлень, ти не розумієш, хто, де і як це зробив. Я вважаю, що таким чином втрачається фактурність і смак до речей, а це призводить до швидкого споживання та великого перевиготовлення. Далі воно все не продається та спалюється. А коли людина бачить майстра, який для неї виготовив виріб, тоді виникає особливий зв’язок. Коли ти бачиш як створюють для тебе річ, ти  вже не можеш легковажно її викинути.

Після цього було ще кілька проєктів, як, наприклад, майстерня шовкотрафаретного друку Bukvica та «Дрібнота» — позашкільна освіта для дітей, архітектурна школа. Зараз вона перетворилась у школу графічного дизайну та інтер’єрного дизайну.

З 2018 року я почала працювати над брендом Framiore, у 2019 році офіційно зареєстрували компанію. Сьогодні цей проєкт займає найбільшу частину мого часу. Як і в SHUFLIA, ми намагаємось будувати «прозоре виробництво». У нас є величезне вікно, крізь яке будь-яка людина може побачити процес виготовлення виробів. Здебільшого, в Україні все ховається за сімома замками, хоча не розумію, що люди там приховують. Ми часто проводимо екскурсії на нашому виробництві, до нас приходять гості.

Впродовж цього процесу ти десь навчалась підприємницьким, менеджерським навичкам?

Був період, коли я активно проходила безліч курсів. Тепер мене запрошують бути ментором, спікером в різноманітних програмах, форумах, де я ділюсь своїм досвідом з іншими. Сьогодні важливі, потрібні речі я черпаю з життя. Коли тобі вже тридцять дев’ять, ти розумієш, що тебе наповнює, а що спустошує. Вважаю, що найважливіше для підприємця це не вміння користуватись табличкою Excel, а не дати  згаснути тому вогневі, який всередині тебе. Найскладніші бої відбуваються у твоїй голові, а решта — це інструменти, які тепер стали дуже доступними.

Мені подобається, що у мене є бажання прокидатись вранці: я знаю, що я роблю, я знаю заради чого я це роблю. У мене ніколи не було екзистенційної кризи щодо сенсу життя. Приходять люди, які стають друзями, люди в яких ти вчишся, які чогось вчаться у тебе. Якщо ви відкритті до знань, до мудрості, до того, щоб просто відкрити художню книгу, то це супер. Я, наприклад, переважно читаю художню літературу. Книги типу «П’ять законів успіху» варто спалити (посміхається).

Розкажи про зародження бренду Framiore та його місію?

Якось я подорожувала Азією з невеликим наплічником. Тоді я зрозуміла, що речі, які нас  оточують, здебільшого не роблять нас щасливими, а навпаки створюють шум, котрий не дає можливості почути самих себе. В той момент захотілось такого вбрання, яке можна одягнути на пляж, на вечірку, і навіть на весілля до подруги. Так прийшла ідея — створити бренд-друг для жінки, для природи, для тих, хто його створює. Після подорожі я повернулась в Україну, зібрала свою команду і повідомила, що будемо створювати новий експортоорієнтований бренд Framiore.

При формуванні бренду ми керувались принципами ощадливого виробництва, яке не передбачає масового виробництва із використанням складів. Наша концепція: ми створюємо одяг із якісних сертифікованих перероблених матеріалів під замовлення.

Чому ти вирішила робити Framiore експорто-орієнтованим, на вас за кордоном чекав більший ринок?

Нам був потрібен не більший ринок, а ринок, який би нас розумів. Наш товар має простий дизайн, його важко продати через фото. Коли я навчалась у маркетинговому інституті в Таллінні, дізналась, що всі бренди під кожен ринок створюють різні колекції й чим бідніша країна, тим більший логотип бренду на одязі (в Україні також така ситуація). Тобто жінка купує собі фірмову річ, щоб демонструвати суспільству свою статність, заможність і байдуже, як виріб на ній «сидить». Я розуміла, що на нашій сукні не буде написано, що вона дорога. Framiore — це більше про себе, про свій комфорт та гармонію з собою, про одягання для себе, а не для когось. Тому ми вирішили, що умовну сукню вартістю 250 € в Лондоні ми швидше продамо, ніж в Україні. Хоча це теж відносно.

Ваші клієнти, хто вони?

Це дорослі люди, які одягаються для себе, а не для когось. Їм важлива підтримка таких брендів як Framiore — це більш свідомий жест, ніж покупки з мас-маркету, де у виробництві залучено мільйони людей. Наші клієнти хочуть розуміти у кого вони купили, в яких умовах були створені речі.

Звідки виникла ідея створювати вироби для військових?

Все розпочалось 25 лютого 2022 року. Я зателефонувала у нашу військову адміністрацію та поцікавилась, чим можу допомогти. Відповіли, що потрібні спальники для військових. Того ж дня ми розробили перший прототип. Пізніше ми почали співпрацювати з різними фондами.

Ми не хочемо ставати якимось військовим брендом або магазином. Все відбувається приблизно так: польський чи лондонський Пласт замовляє у нас певну кількість спальників, оплачує і вказує нам адреси, куди далі потрібно надіслати вироби. На нашому сайті можна було також замовити та оплатити спальник для українського захисника. Нам вдалось розробити дуже якісні модульні спальники. Всі наші розробки створюються за участі військових. Спальники мають внутрішній  та зовнішній водонепроникні чохли з прогумованими замками, що забезпечує їхню сухість.

Де є представництва бренду Framiore, та чим зараз живе компанія?

Компанія та торгова марка Framiore зареєстрована у Великобританії. У мене там є партнерка. Нещодавно зареєструвались у Бельгії.

Кілька днів тому ми мали спільну нараду щодо подальшого розвитку бренду. Зокрема, намагаємось налагодити  військові та комерційні потоки виробництва. А ще готуємо лабораторію прототипів, яка працюватиме за двома напрямками. Перший — це текстильна лабораторія прототипів (фізичне виготовлення), другий — це розробка функціонального текстилю та сертифікації текстилю (в Україні ця сфера поки ніяк не регулюється). Десь у цьому всьому вирі складного текстилю ми надалі хочемо працювати над Framiore, оскільки я розумію, що це важливо насамперед для наших клієнтів

Схожі статті

Дмитро Шульц:  Стоматологія не має втрачати людяність

Дмитро Шульц: Стоматологія не має втрачати людяність

Родина Дмитра Шульца по материнській лінії походить із невеликого містечка Гросботвар поблизу Людвігсбурга і, як і багато інших німців, на початку 18-го століття змушена була емігрувати в Україну. На узбережжі Азовського моря родина Шульців заснувала громаду „Новий...

читати більше
Прикрашати  собою світ

Прикрашати собою світ

Розмова з Анною Момот – українкою, власницею студії краси у Франкфурті-на-Майні. На другий місяць повномасштабного вторгнення, пізно ввечері я відчула, що терміново потребую турботи про себе. Хотілося опинитися в такому місці, де наберусь сил, щоб жити й волонтерити,...

читати більше
Виклики воєнного часу для  підприємництва в Німеччині та Україні

Виклики воєнного часу для підприємництва в Німеччині та Україні

Вести власний бізнес під час війни нелегко. І неважливо, живеш ти в Україні чи в Німеччині. Як підприємець ти несеш відповідальність за фінансовий успіх, робочі місця, задоволених клієнтів. Як людина ти маєш подолати цю емоційну прірву, в яку за ніч упала вся країна,...

читати більше

Підпишіться на оновлення

Отримуйте свіжі статті та не пропускайте виходи нових випусків журналів!