Дмитро Шульц: Стоматологія не має втрачати людяність

від | Лис 9, 2023 | Персоналії

Родина Дмитра Шульца по материнській лінії походить із невеликого містечка Гросботвар поблизу Людвігсбурга і, як і багато інших німців, на початку 18-го століття змушена була емігрувати в Україну. На узбережжі Азовського моря родина Шульців заснувала громаду Новий Штутгарт та сприяла заснуванню німецької церкви в Бердянську. Попри дві депортації до Казахстану під час двох світових воєн, родина завжди поверталася в Україну і врешті оселилася в Дніпрі. Саме в Дніпровському медичному університеті батьки Дмитра й познайомилися. Вони разом вивчали стоматологію, а в 1991 році емігрували до Німеччини. Дмитро продовжив сімейну традицію і з 2015 року керує власною стоматологічною практикою „Die Dentalfamilie“ у Штутгарті.

Дмитро, чому ти вирішив відкрити власну практику?

Я ще зі студентських років про це мріяв. Стоматологія ― це для мене не просто ремесло чи медицина, а справжнє підприємництво. Створювати щось своє дуже захоплює.

Кожен лікар-стоматолог має свої особисті уявлення щодо власної практики. Якою ти бачив свою?

Я завжди хотів побудувати свою „Стоматологічну родину“ (досл. з нім. „Dentalfamilie“), буквально як і звучить наша назва. З професійної та технічної точки зору, наші пацієнти й так очікують від нас високого професіоналізму. Але створити довірливу сімейну атмосферу між пацієнтами та персоналом можуть далеко не всі підприємства. А я не очікую нічого іншого від місця, де проводжу половину свого життя.

Що було найбільшим викликом перед відкриттям і як справи сьогодні?

У 2015 році я перейняв невеличку практику у Фойєрбаху (прим.: район Штутгарта). Тоді я безпосередньо інвестував у новітні технології. І все, що було можливо, ми зробили разом з родиною та друзями. Приймальню зібрали з Ikea, самі все пофарбували, шпаклювали. У результаті вийшла маленька привітна практика в старовинному стилі будівлі 1950-х років.

Зараз ми збільшились зі 110 м² до 350 м², і цей переїзд також був непростим. Наші сьогоднішні кабінети знаходяться в новому будинку, і інфраструктуру довелося будувати з нуля. Важливо розуміти, що 95% стоматологів наймають за певну ціну спеціальні фірми, які повністю відповідають за архітектуру, планування, технології, матеріали тощо. Їхні послуги можуть сягати мільйонів. Тож як і на початку, я вирішив сам усім координувати, і це не завжди йшло гладко.

Зараз найбільшою проблемою є брак часу, щоб вчасно усіх записати на прийом. Ми тимчасово навіть припиняли приймати нових пацієнтів. Але вже з середини вересня  до нашої команди приєднається новий стоматолог Андрій Скрипник, який також приїхав з України.

Яка філософія твоєї практики?

Я хочу продовжити засновувати свою стоматологічну практику на особистих довірливих відносинах між лікарями та пацієнтами. Ми живемо в час, коли медицина стає все більш анонімною. В тренді дедалі великі клініки, оскільки часто лише вони здатні нести постійно наростальні витрати. Однак у цьому процесі часто втрачається людяність. Професія стоматолога вимагає не тільки особливої дрібної моторики й точності, але й чутливості. Навіть в умовах „нездорової“ системи охорони здоров’я ми намагаємося зробити стоматологічну допомогу не тільки якісною, але й доступною.

Наскільки велика твоя команда і за якими критеріями ти її формував?

У 2015 році ми почали уп’ятьох. Станом на вересень 2023 ― нас буде 16. Критерії – працьовитість і бажання вчитися. Тренуємо ми швидко й ретельно. Мої співробітники набирають швидко відповідальності, щоб вміти працювати незалежно. Це авжеж на початку велике навантаження, але на практиці ми маємо одні з найкраще підготовлених спеціалістів у регіоні Штутгарта. Якщо ви витримали нашу підготовку, все, що ще потрібно ― мати почуття гумору, щоб терпіти наші жарти (прим. авторки ― інтерв’ю записувалося у серпні 2023-го року).

Яке найбільше усвідомлення було з часів заснування власної практики?

Потрібен високий рівень стресостійкості та організаційного бачення. Ви вже не просто стоматолог, а підприємець і бюрократичний монстр.

Що змінилося у вашому професійному житті після 24.02.22?

Я ніколи не забуду той день. В мене була якраз нарада з архітекторами, керівництвом будівництва, інженерами тощо. Тоді ми перервали зустріч, я не міг стримати сліз. Я знав, що те, що буде далі, буде жахливим.

Відтоді дні, тижні та місяці стали розмитою плямою. Облаштування практики, поїздки до українського кордону з гуманітарною допомогою та лікуванням українців щосуботи без додаткової оплати. Я також використав багато власних грошей на фонди та проєкти допомоги та допомогу власним родичам і друзям. Це все було на межі моїх можливостей, як у професійному, так і в особистому плані.

Які поради ти б дав майбутнім засновникам практик?

Ці поради були б варті цілої книги. Якщо коротко: ви або маєте чи берете багато грошей і делегуєте іншим компаніям, які прокладають вам шлях, або ви потихеньку здобуваєте ноу-хау самі, паралельно працюючи ще десь.

У будь-якому випадку, це нелегкий шлях)

Професія стоматолога вимагає не тільки особливої дрібної моторики й точності, але й чутливості. 

Схожі статті

За лаштунками успіху: як побудувати бізнес в Німеччині з нуля та почати жити знову

За лаштунками успіху: як побудувати бізнес в Німеччині з нуля та почати жити знову

Яскравий сонячний полудень у штутгартському кафе. Навпроти мене молодий хлопець із відкритою посмішкою і, без сумніву, творчої професії. Він виглядає настільки органічно в цьому середовищі, ніби все його життя пройшло серед мистецької спільноти Штутгарта. Це Марк...

читати більше
Портрет заради життя

Портрет заради життя

Використовуючи різноманітні форми мистецтва, такі як малювання, скульптура або колаж, арттерапія відкриває простір для глибшого пізнання себе та зцілення душевних ран. Геройка нашої сьогоднішньої статті – неперевершено сильна жінка, яка змогла не тільки вистояти в...

читати більше
Сім’я як мрія

Сім’я як мрія

- Про що ти мрієш?  - Не знаю.  - Ти знаєш, що таке мріяти?  - Ні. - Це коли ти щось дуже сильно хочеш. Може, було таке, що ти щось сильно хотіла? То це і є мріяти. - Я мріяла про тебе, Тімура, братів і сестру…  Цей діалог крає серце, коли дізнаєшся, що це розмова...

читати більше

Підпишіться на оновлення

Отримуйте свіжі статті та не пропускайте виходи нових випусків журналів!