Дмитро Шульц: Стоматологія не має втрачати людяність

від | Лис 9, 2023 | Персоналії

Родина Дмитра Шульца по материнській лінії походить із невеликого містечка Гросботвар поблизу Людвігсбурга і, як і багато інших німців, на початку 18-го століття змушена була емігрувати в Україну. На узбережжі Азовського моря родина Шульців заснувала громаду Новий Штутгарт та сприяла заснуванню німецької церкви в Бердянську. Попри дві депортації до Казахстану під час двох світових воєн, родина завжди поверталася в Україну і врешті оселилася в Дніпрі. Саме в Дніпровському медичному університеті батьки Дмитра й познайомилися. Вони разом вивчали стоматологію, а в 1991 році емігрували до Німеччини. Дмитро продовжив сімейну традицію і з 2015 року керує власною стоматологічною практикою „Die Dentalfamilie“ у Штутгарті.

Дмитро, чому ти вирішив відкрити власну практику?

Я ще зі студентських років про це мріяв. Стоматологія ― це для мене не просто ремесло чи медицина, а справжнє підприємництво. Створювати щось своє дуже захоплює.

Кожен лікар-стоматолог має свої особисті уявлення щодо власної практики. Якою ти бачив свою?

Я завжди хотів побудувати свою „Стоматологічну родину“ (досл. з нім. „Dentalfamilie“), буквально як і звучить наша назва. З професійної та технічної точки зору, наші пацієнти й так очікують від нас високого професіоналізму. Але створити довірливу сімейну атмосферу між пацієнтами та персоналом можуть далеко не всі підприємства. А я не очікую нічого іншого від місця, де проводжу половину свого життя.

Що було найбільшим викликом перед відкриттям і як справи сьогодні?

У 2015 році я перейняв невеличку практику у Фойєрбаху (прим.: район Штутгарта). Тоді я безпосередньо інвестував у новітні технології. І все, що було можливо, ми зробили разом з родиною та друзями. Приймальню зібрали з Ikea, самі все пофарбували, шпаклювали. У результаті вийшла маленька привітна практика в старовинному стилі будівлі 1950-х років.

Зараз ми збільшились зі 110 м² до 350 м², і цей переїзд також був непростим. Наші сьогоднішні кабінети знаходяться в новому будинку, і інфраструктуру довелося будувати з нуля. Важливо розуміти, що 95% стоматологів наймають за певну ціну спеціальні фірми, які повністю відповідають за архітектуру, планування, технології, матеріали тощо. Їхні послуги можуть сягати мільйонів. Тож як і на початку, я вирішив сам усім координувати, і це не завжди йшло гладко.

Зараз найбільшою проблемою є брак часу, щоб вчасно усіх записати на прийом. Ми тимчасово навіть припиняли приймати нових пацієнтів. Але вже з середини вересня  до нашої команди приєднається новий стоматолог Андрій Скрипник, який також приїхав з України.

Яка філософія твоєї практики?

Я хочу продовжити засновувати свою стоматологічну практику на особистих довірливих відносинах між лікарями та пацієнтами. Ми живемо в час, коли медицина стає все більш анонімною. В тренді дедалі великі клініки, оскільки часто лише вони здатні нести постійно наростальні витрати. Однак у цьому процесі часто втрачається людяність. Професія стоматолога вимагає не тільки особливої дрібної моторики й точності, але й чутливості. Навіть в умовах „нездорової“ системи охорони здоров’я ми намагаємося зробити стоматологічну допомогу не тільки якісною, але й доступною.

Наскільки велика твоя команда і за якими критеріями ти її формував?

У 2015 році ми почали уп’ятьох. Станом на вересень 2023 ― нас буде 16. Критерії – працьовитість і бажання вчитися. Тренуємо ми швидко й ретельно. Мої співробітники набирають швидко відповідальності, щоб вміти працювати незалежно. Це авжеж на початку велике навантаження, але на практиці ми маємо одні з найкраще підготовлених спеціалістів у регіоні Штутгарта. Якщо ви витримали нашу підготовку, все, що ще потрібно ― мати почуття гумору, щоб терпіти наші жарти (прим. авторки ― інтерв’ю записувалося у серпні 2023-го року).

Яке найбільше усвідомлення було з часів заснування власної практики?

Потрібен високий рівень стресостійкості та організаційного бачення. Ви вже не просто стоматолог, а підприємець і бюрократичний монстр.

Що змінилося у вашому професійному житті після 24.02.22?

Я ніколи не забуду той день. В мене була якраз нарада з архітекторами, керівництвом будівництва, інженерами тощо. Тоді ми перервали зустріч, я не міг стримати сліз. Я знав, що те, що буде далі, буде жахливим.

Відтоді дні, тижні та місяці стали розмитою плямою. Облаштування практики, поїздки до українського кордону з гуманітарною допомогою та лікуванням українців щосуботи без додаткової оплати. Я також використав багато власних грошей на фонди та проєкти допомоги та допомогу власним родичам і друзям. Це все було на межі моїх можливостей, як у професійному, так і в особистому плані.

Які поради ти б дав майбутнім засновникам практик?

Ці поради були б варті цілої книги. Якщо коротко: ви або маєте чи берете багато грошей і делегуєте іншим компаніям, які прокладають вам шлях, або ви потихеньку здобуваєте ноу-хау самі, паралельно працюючи ще десь.

У будь-якому випадку, це нелегкий шлях)

Професія стоматолога вимагає не тільки особливої дрібної моторики й точності, але й чутливості. 

Схожі статті

Від бренду жіночого одягу Framiore та виробів для військових до текстильної лабораторії

Від бренду жіночого одягу Framiore та виробів для військових до текстильної лабораторії

Розмова з Наталкою Найдою, CEO Framiore та текстильної лабораторії Re:TextileGroup.Foto: framiore.com ©Наталю, розкажи як розпочинався твій шлях у бізнесі? Десь п'ятнадцять років тому зародився мій перший проєкт — майстерня шкіряних виробів SHUFLIA. Ще тоді, коли це...

читати більше
Прикрашати  собою світ

Прикрашати собою світ

Розмова з Анною Момот – українкою, власницею студії краси у Франкфурті-на-Майні. На другий місяць повномасштабного вторгнення, пізно ввечері я відчула, що терміново потребую турботи про себе. Хотілося опинитися в такому місці, де наберусь сил, щоб жити й волонтерити,...

читати більше
Виклики воєнного часу для  підприємництва в Німеччині та Україні

Виклики воєнного часу для підприємництва в Німеччині та Україні

Вести власний бізнес під час війни нелегко. І неважливо, живеш ти в Україні чи в Німеччині. Як підприємець ти несеш відповідальність за фінансовий успіх, робочі місця, задоволених клієнтів. Як людина ти маєш подолати цю емоційну прірву, в яку за ніч упала вся країна,...

читати більше

Підпишіться на оновлення

Отримуйте свіжі статті та не пропускайте виходи нових випусків журналів!